Монтаж

Вказівки з монтажу: Затискні фітинги

Затискні фітинги таб

1. Труба обрізається під прямим кутом без зазубрин ножицями для обрізки труб (при великих діаметрах труборізом, ≥ Ø 63мм).
2. Вигвинтити затяжний болт (D). Для розширення хомута загвинтити болт (А) на всю довжину.
3. Затискної хомут насунути на напірну трубу. Хомут не обертається. Виступ (В) на внутрішній стороні хомута повинен бути орієнтований в бік фитинга.
4. Фітинг повністю вставити всередину напірної труби.
5. Затяжний хомут ПОВНІСТЮ насунути на основну деталь фитинга. Виступ (В) повинен зайти в паз (С) основної деталі фитинга.
6. Гвинт (А) вигвинтити і повністю видалити.
7. Вставити затяжний болт (D) з боку різьблення і затягнути до повного затиску хомута і зникнення зазору (Е). У разі застосування труб великого діаметру затискання необхідно проводити поступово (в кілька етапів), даючи трубі час деформуватися (при великих діаметрах до 30 хв).
8. До етапу монтажу ізоляційних елементів і засипки теплотраси проводяться гідравлічні випробування у відповідності DIN 1988-2. (Див. Стор. 32-33).
УВАГА: Звертати увагу на те, щоб гвинти були оброблені змазує пастою на мідній основі для запобігання холодного споювання! Через 30 хв. необхідно ще раз з аналогічним попередньому зусиллям підтягнути затяжний болт.

Таблиця параметрів затискних болтів

Затискні фітинги таблиця

Материал болта, гайки и шайбы: нержавеющая сталь A4 — 80

Вказівки з монтажу: фітінг з натяжною гільзою

пристосування

1. Труба обрезается под прямым углом (без зазубрин) ножницами для обрезки труб (при больших диаметрах — труборезом, ≥ Ø 63мм).
2. Натяжна гільза натягується на напірну трубу. Внутрішня фаска повинна розташовуватися з боку різу труби.
3. Розширювач до упору вставити в напірну трубу (не допускаючи перекосів). Гільза не повинна перебувати на розширюваному ділянці труби. Розширення проводиться два рази зі зміщенням розширювача навколо своєї осі на 30 °.
4. Вставити основну деталь фитинга в трубу. Після короткого періоду часу фітінг зафіксується. Щоб мати в розпорядженні цей час, необхідно після розширення утримувати головку розширювача в повністю відкритому положенні. Це необхідно для забезпечення рівномірного зазору між краєм фитинга і краєм напірної труби (в разі застосування великих діаметрів, можливо, буде потрібно вирівняти становище фитинга за допомогою гумового молотка).
5. Уникаючи перекосів, виставити прес під правильним кутом на вузлі сполуки. Інструмент не перекошувати! Інструмент повинен розташовуватися в одній площині під правильним кутом.
6. Натягнути гільзу до краю фитинга, провести допрессовкой, повернувши прес на 90 °. (В разі застосування труб великих діаметрів для полегшення натяжки гільзи використовується мастило).
Відразу після опресування з'єднання може піддаватися впливу тиску і температур. До етапу монтажу ізоляційних елементів і засипки траси проводяться гідравлічні випробування у відповідності з DIN 1988-2.

Час укладання теплотрас AUSTROISOL

Тривалість укладання теплотрас в значній мірі залежить від ситуації на будівельному майданчику. У разі якщо ситуація ускладнена великою кількістю перетинаються комунікацій, стисненими умовами прокладки, поганими погодними умовами все це може істотно вплинути на тривалість виконання монтажних робіт.

монтаж траси

Укладання теплотрас

При укладанні теплотрас AustroISOL завжди дотримуйтеся таких вказівок:

монтаж трас• Протягувати трубопровід можна закріпивши за напірну трубу (тягнути за зовнішній кожух не допускається).
• Для напірних PE-Xa труб слід дотримуватися мінімальний радіус вигину і не перевищувати його значення (ізольована труба ні за яких обставин не повинна бути зсунений);
• Для закріплення і будь-яких інших маніпуляцій слід застосовувати ремені або стрічки мінімальною шириною 50 мм (використання тросів і ланцюгів категорично заборонено).
• Для зниження небажаного дії сил, що виникають при температурному подовженні напірних труб, рекомендується здійснювати укладання теплотрас у вигляді "змійки";
• Земляні роботи повинні виконуватися відповідно до нормативних документів, правил і методів місцевих органів влади;
• Глибина траншеї повинна відповідати вимогам, що пред'являються до прокладання трубопроводів AustroISOL або іншим місцевим нормативам, якщо такі мають більш жорсткі вимоги;
• Щоб уникнути небезпечних і небажаних перетинів з уже прокладеними або планованими до прокладання інженерними комунікаціями, будівлями, слід виконати і затвердити зведений план інженерних мереж, який є частиною генерального плану ділянки будівництва.

Для укладання труб в траншею виконуєте наступні дії:

монтаж траншеях• Розташуйте бухту поряд з траншеєю;
• Зніміть захисну плівку з бухти;
• По черзі відріжте ремені в напрямку руху розмотування бухти (тільки зовнішні ремені);
• Розмотайте трубопровід поруч з траншеєю;
• Переконайтеся, що зовнішній кожух не пошкоджений;
• Видаліть камені та інші гострі предмети з траншеї;
• Покладіть трубопровід на піщану підсипку (min. 10 см, фракція 0-4 мм) виконану на дні траншеї;
• Встановіть торцеві ковпаки на кінці труб;
• Встановіть фітинги або інші необхідні аксесуари;
• Проведіть гідравлічні випробування. Результати внесіть в протокол.
• Виконайте засипку труби піском (не менше 20 см) і ущільните вручну. (Гострі предмети і коріння дерев повинні бути видалені);
• На відстані 0,2 м від верху труби слід прокласти сигнальну попереджає стрічку;
• Засыпайте траншею землей. При «засыпке» трубопроводов на толщину свыше 0,5 м, трамбовку можно производить машинным способом – вибротрамбовкой.

Завжди більш кращою є укладання різних мереж в одній площині траншеї, ніж укладання, при якій мережі розташовуються один над одним. У безпосередній близькості від місця прокладки теплотрас температура грунту може бути вище, що може впливати на пропускну потужність прокладених поруч електромереж. Для зниження ризику взаємного впливу, ми рекомендуємо наступні мінімальні відстані між різними мережами (див.також VDE 0100 і VDE 0101).

Глибина укладання ізольованих труб AustroISOL:
Н min. ≥ 0,5 м (необхідно враховувати кліматичні дані регіону);
H макс. ≤ 6,0 м;
H norm. ≈ 1,0 м (рекомендована);

Для траншеї глибиною до 1,2 м ми рекомендуємо виконувати вертикальні стінки, а при більшій глибині необхідно дотримуватися V-подібного профілю траншеї.
Відповідно до нормативу ATV-DVWK 127 «Статичні розрахунки для трубопроводів і каналізаційних каналів», ізольовані труби AustroISOL, а також прямолінійні, кутові і Т-образні ізоляційні елементи можуть експлуатуватися при облаштуванні транспортного шляху з інтенсивною транспортної навантаженням SLW 60 (вантажні автомобілі до 60 тонн, включно). Монтаж трубопроводів повинен відповідати вимогам AT V-DVW K-A127.

монтаж труби в землю

Компенсація температурних подовжень

Для системи теплоізольованих трубопроводів AUSTROISOL, при укладанні в землю, немає необхідності використовувати будь-які компенсатори і нерухомі опори.
Зшитий поліетилен PE-Xa, як і більшість матеріалів, розширюється при нагріванні і звужується при охолодженні.
Температурні подовження виникають через зміни температури труби при монтажі (температура зовнішнього повітря) і нагріванні її при експлуатації (температура теплоносія).

монтаж труби в землі

Виконуючи монтаж трубопроводів необхідно враховувати властивість матеріалу труби розширяться при нагріванні і виконувати необхідні заходи для зниження небажаного впливу на підключення системи.
Одними із самих основних таких заходів є:
• укладання теплоізольованого трубопроводу у вигляді "змійки";
• жорстке закріплення фітингів в місцях введення в будівлі (виконується відразу за фитингом).

Розташування трубопроводу в траншеї у вигляді «Змійки»

При укладанні труб «змійкою», щоб утримати їх в бажаному положенні, можна виконувати присипку піском. Залежно від конкретних умов прокладки, при використанні «змійки», може бути скомпенсирована 1 / 5 частина температурного подовження.

монтаж труби в землю

Положення труби у вигляді «зигзага» або «змійки» зменшує дію сил, які виникають при температурному подовженні, а закріплення фітингів в місцях введення трубопроводу в будівлі запобіжить будь-який вплив на підключення системи. Закріплення фітингів виконується за місцем. Оптимальним рішенням для кріплення фітингів під різьбу є використання равнопроходной муфти. Муфта встановлюється на різьблення фітинга і закріплюється хомутами або скобами до металевих заставних. Для фітингів, які мають вихід під зварювання, оптимальним рішенням буде приварка відрізка сальної труби, за яку необхідно виконати кріплення до металевих заставних (напри-
заходів, за допомогою упорів).
Действительно, коэффициент температурного удлинения сшитого полиэтилена PE-Xa — один из самых высоких, но основным параметром, который влияет на возникновение усилий в местах закрепления фитингов, является модуль упругости, а он у полиэтилена низкий (в ~250 раз меньше, чем у стали).

Зусилля, що виникають в місцях закріплення фітингів в залежності від перепаду температур (в Ньютона)

монтаж труби в землю таблиця

ΔT - різниця між температурою теплоносія при експлуатації і температурою монтажу (0 С).
Якщо зміни температури відбуваються повільно і труба має можливість вигину (укладання «змійкою»), значення зусиль зменшуються. Компенсації температурних подовжень також сприятимуть природні кути повороту трубопроводів по трасі.
Закріплення фітингів допоможе уникнути впливу підключених систем на саму ізольовану трубу. Прикладом такого впливу може бути вага сталевих труб, фланців і арматури, який створює навантаження на трубу і ізоляцію.
ПРИМІТКА: закріплення фітингів є необхідною умовою для надання гарантії.

гідравлічні випробування

УВАГА: гідравлічні випробування необхідно проводити перед засипанням траншеї!

Підготовка до гідравлічних випробувань:

1. Труба і фітинги повинні перебувати в зоні доступу та візуального контролю.
2. Запобіжні пристрої і вузли обліку повинні бути демонтовані і замінені елементами труб або заглушками.
3. Система заповнюється чистою водопровідною водою і видаляється повітря. При цьому температура води повинна відповідати температурі навколишнього середовища (Δ θ ≤ 10 0 C - різниця між температурою навколишнього середовища і температурою води).
4. Видалення повітря триває до тих пір, поки не буде зафіксовано вихід води, вільної від повітря.
5. Для перевірки тиском використовують прилад контролю тиску з точністю 10 кПа (0,1 бар).
6. Станція для гідравлічних випробувань підключається в найнижчій точці трубопровідної системи.
7. Всі патрубки відбору проб повинні бути закриті.
8. По можливості необхідно забезпечити сталість температури води протягом гідравлічних випробувань.
9. Підготувати протокол гідравлічних випробувань і внести дані об'єкта.

Гідравлічні випробування:

1. В системі повільно встановлюємо випробувальний тиск (= 1,1 x максимальний робочий тиск).
2. Підтримуємо випробувальний тиск протягом 30 хвилин. При необхідності періодично відновлюємо випробувальний тиск.
3. Через 30 хв дії випробувального тиску вносимо дані в протокол гідравлічних випробувань.
4. Повільно знижуємо тиск випробування на половину максимального випробувального тиску (= максимальне випробувальний тиск х 0,5) і вносимо в протокол гідравлічних випробувань.
5. Через 2 години перевіряємо значення випробувального тиску і робимо відповідні позначки в протоколі гідравлічних випробувань.
6. Вся система, особливо фітинги, проходять візуальну перевірку на наявність протікань.
7. У разі падіння тиску:
— проводится повторный тщательный визуальный осмотр трубопроводов и подключений на наличие протечек.
— после выявления причины падения давления, гидравлические испытания (пункты 1-7) проводятся повторно.
8. У разі відсутності при візуальному контролі протікання, гідравлічні випробування можуть бути завершені.

Завершення гідравлічних випробувань:

(Після завершення гідравлічних випробувань)
1. Випробування тиском підтверджується в протоколі гідравлічних випробувань компанією підрядником і Замовником.
2. Устаткування для проведення гідравлічних випробувань демонтується.
3. Встановлюються демонтовані раніше запобіжні пристрої і вузли обліку.

Завершення гідравлічних випробувань труб