монтаж

ВКАЗІВКИ ЩОДО МОНТАЖУ: ЗАЖИМНІ ФІТІНГИ

Zazhimnye fitingi

1. Труба обрізається під прямим кутом без зазубрин ножицями для обрізки труб (при великих діаметрах труборізом, ≥ Ø 63 мм).
2. Вигвинтити затяжний болт (D). Для розширення хомута загвинтити болт (А) на всю довжину.
3. Зажимний хомут насунути на напірну трубу. Хомут не обертати. Виступ (В) на внутрішній стороні хомута повинен бути орієнтований в бік фитинга.
4. Фитинг повністю вставити всередину напірної труби.
5. Затяжний хомут ПОВНІСТЮ насунути на основну деталь фитинга. Виступ (В) повинен зайти в паз (С) основної деталі фитинга.
6. Гвинт (А) вигвинтити і повністю видалити.
7. Вставити затяжний болт (D) з боку різьблення і затягнути до повного затиску хомута і зникнення зазору (Е). У разі застосування труб великого діаметру затискання необхідно проводити поступово (в кілька етапів), даючи трубі час деформуватися (при великих діаметрах до 30 хв).
8. До етапу монтажу ізоляційних елементів і засипки теплотраси проводяться гідравлічні випробування у відповідності DIN 1988-2. (Див. Стор. 32-33).
УВАГА: Звертати увагу на те, щоб гвинти були оброблені змащувальною пастою на мідній основі для запобігання холодного споювання! Через 30 хв. необхідно ще раз з аналогічним попередньому зусиллям підтягнути затяжний болт.

Таблиця параметрів затискних болтів

Zazhimnye fitingi tablitsa

Матеріал болта, гайки і шайби: нержавіюча сталь A4 – 80

ВКАЗІВКИ ЩОДО МОНТАЖУ: ФІТІНГ з натяжною гільзою

montazh fitinga

1. Труба обрізається під прямим кутом (без зазубрин) ножицями для обрізки труб (при великих діаметрах – труборізом, ≥ Ø 63мм).
2. Натяжна гільза натягується на напірну трубу. Внутрішня фаска повинна розташовуватися з боку різу труби.
3. Розширювач до упору вставити в напірну трубу (не допускаючи перекосів). Гільза не повинна перебувати на розширювальній ділянці труби. Розширення проводиться два рази зі зміщенням розширювача навколо своєї осі на 30 °.
4. Вставити основну деталь фитинга в трубу. Після короткого періоду часу фітінг зафіксується. Щоб мати в розпорядженні цей час, необхідно після розширення утримувати головку розширювача в повністю відкритому положенні. Це необхідно для забезпечення рівномірного зазору між краєм фитинга і краєм напірної труби (в разі застосування великих діаметрів, можливо, буде потрібно вирівняти становище фитинга за допомогою гумового молотка).
5. Уникаючи перекосів, виставити прес під правильним кутом на вузлі сполуки. Інструмент не перекошувати! Інструмент повинен розташовуватися в одній площині під правильним кутом.
6. Натягнути гільзу до краю фитинга, провести опресовування, повернувши прес на 90 °. (В разі застосування труб великих діаметрів для полегшення натяжки гільзи використовується мастило).
Відразу після опресування з’єднання може піддаватися впливу тиску і температур. До етапу монтажу ізоляційних елементів і засипки траси проводяться гідравлічні випробування у відповідності з DIN 1988-2.

ЧАС УКЛАДАННЯ теплотрас AUSTROISOL

Тривалість укладання теплотрас в значній мірі залежить від ситуації на будівельному майданчику. У разі якщо ситуація ускладнена великою кількістю комунікацій, стисненими умовами прокладки, поганими погодними умовами все це може істотно вплинути на тривалість виконання монтажних робіт.

montazh trassy

УКЛАДАННЯ теплотрас

montazh tras

При укладанні теплотрас AustroISOL завжди дотримуйтеся таких вказівок:

• Протягувати трубопровід можна закріпивши за напірну трубу (тягнути за зовнішній кожух не допускається). • Для напірних PE-Xa труб слід дотримуватися мінімального радіусу вигину і не перевищувати його значення (ізольована труба ні за яких обставин не повинна бути заломлена); • Для закріплення і будь-яких інших маніпуляцій слід застосовувати ремені або стрічки мінімальною шириною 50 мм (використання тросів і ланцюгів категорично заборонено). • Для зниження небажаного дії сил, що виникають при температурному подовженні напірних труб, рекомендується здійснювати укладання теплотрас у вигляді "змійки"; • Земляні роботи повинні виконуватися відповідно до нормативних документів, правил і методів місцевих органів влади; • Глибина траншеї повинна відповідати вимогам, що пред'являються до прокладання трубопроводів AustroISOL або іншим місцевим нормативам, якщо такі мають більш жорсткі вимоги; • Щоб уникнути небезпечних і небажаних перетинів з уже прокладеними або планованими до прокладання інженерними комунікаціями, будівлями, слід виконати і затвердити зведений план інженерних мереж, який є частиною генерального плану ділянки будівництва.

montazh transheii

Для укладання труб в траншею виконуєте наступні дії:

• Розташуйте бухту поряд з траншеєю; • Зніміть захисну плівку з бухти; • По черзі відріжте ремені в напрямку руху розмотування бухти (тільки зовнішні ремені); • Розмотайте трубопровід поруч з траншеєю; • Переконайтеся, що зовнішній кожух не пошкоджений; • Видаліть камені та інші гострі предмети з траншеї; • Покладіть трубопровід на піщану підсипку (мін. 10 см, фракція 0-4 мм) виконану на дні траншеї; • Встановіть торцеві ковпаки на кінці труб; • Встановіть фітинги або інші необхідні аксесуари; • Проведіть гідравлічні випробування. Результати внесіть в протокол. • Виконайте засипку труби піском (не менше 20 см) і ущільните вручну. (Гострі предмети і коріння дерев повинні бути видалені); • На відстані 0,2 м від верху труби слід прокласти сигнальну попереджуючу стрічку; • Засипайте траншею землею. При «засипці» трубопроводів на товщину понад 0,5 м, трамбування можна виконувати машинним способом - вібротрамбовкою.

Завжди краще укладати різні мережі в одній площині траншеї, ніж при розташуванні мереж одна над одною. У безпосередній близькості від місця прокладки теплотрас температура грунту може бути вище, що може впливати на пропускну потужність прокладених поруч електромереж. Для зниження ризику взаємного впливу, ми рекомендуємо наступні мінімальні відстані між різними мережами (див.також VDE 0100 і VDE 0101).

Глибина укладання ізольованих труб AustroISOL:

Н min. ≥ 0,5 м (необхідно враховувати кліматичні дані регіону);

H max. ≤ 6,0 м;

H norm. ≈ 1,0 м (рекомендована);

Для траншеї глибиною до 1,2 м ми рекомендуємо виконувати вертикальні стінки, а при більшій глибині необхідно дотримуватися V-подібного профілю траншеї.

Відповідно до нормативу ATV-DVWK 127 «Статичні розрахунки для трубопроводів і каналізаційних каналів», ізольовані труби AustroISOL, а також прямолінійні, кутові і Т-подібні ізоляційні елементи можуть експлуатуватися при облаштуванні транспортного шляху з інтенсивним транспортним навантаженням SLW 60 (вантажні автомобілі до 60 тонн, включно). Монтаж трубопроводів повинен відповідати вимогам AT V-DVW K-A127.

 

montazh truby v zemlyu

КОМПЕНСАЦІЯ температурного подовження

Для системи теплоізольованих трубопроводів AUSTROISOL, при укладанні в землю, немає необхідності використовувати будь-які компенсатори і нерухомі опори.
Зшитий поліетилен PE-Xa, як і більшість матеріалів, розширюється при нагріванні і звужується при охолодженні.
Температурні подовження виникають через зміни температури труби при монтажі (температура зовнішнього повітря) і нагріванні її при експлуатації (температура теплоносія).

Вплив на трубу:

montazh truby v zemlyu1 1

Виконуючи монтаж трубопроводів необхідно враховувати властивість матеріалу труби розширюватись при нагріванні і виконувати необхідні заходи для зниження небажаного впливу на підключення системи.
Одними із самих основних таких заходів є:
• укладання теплоізольованого трубопроводу у вигляді “змійки”;
• жорстке закріплення фітингів в місцях введення в будівлі (виконується відразу за фитингом).

РОЗТАШУВАННЯ трубопроводу в траншеї У ВИГЛЯДІ «ЗМІЙКИ»

При укладанні труб «змійкою», щоб утримувати їх в бажаному положенні, можна виконувати присипку піском. Залежно від конкретних умов прокладки, при використанні «змійки», може бути скомпенсирована 1/5 частина температурного подовження.

montazh truby v zemlyu2

Положення труби у вигляді «зигзага» або «змійки» зменшує дію сил, які виникають при температурному подовженні, а закріплення фітингів в місцях введення трубопроводу в будівлю виключить будь-який вплив на підключення системи. Закріплення фітингів виконується за місцем. Оптимальним рішенням для кріплення фітингів під різьбу є використання рівнопрохідної муфти. Муфта встановлюється на різьблення фітинга і закріплюється хомутами або скобами до металевих заставних. Для фітингів, які мають вихід під зварювання, оптимальним рішенням буде приварка відрізка сальної труби, за яку необхідно виконати кріплення до металевих заставних (наприклад, за допомогою упорів).
Дійсно, коефіцієнт температурного подовження зшитого поліетилену PE-Xa – один з найвищих, але основним параметром, який впливає на виникнення зусиль в місцях закріплення фітингів, є модуль пружності, а він у поліетилену низький (в ~ 250 разів менше, ніж у сталі).

Зусилля, що виникають в місцях закріплення фітингів в залежності від перепаду температур (в Ньютонах)

montazhzhzh

ΔT – різниця між температурою теплоносія при експлуатації і температурою монтажу (°С).
Якщо зміни температури відбуваються повільно і труба має можливість вигину (укладання «змійкою»), значення зусиль зменшуються. На компенсацію температурних подовжень також сприятимуть природні кути повороту трубопроводів по трасі.
Закріплення фітингів допоможе уникнути впливу підключених систем на саму ізольовану трубу. Прикладом такого впливу може бути вага сталевих труб, фланців і арматури, який створює навантаження на трубу і ізоляцію.
ПРИМІТКА: закріплення фітингів є необхідною умовою для надання гарантії.

ГІДРАВЛІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ

УВАГА: гідравлічні випробування необхідно проводити перед засипанням траншеї!

Підготовка до гідравлічних випробувань:

1. Труба і фітинги повинні перебувати в зоні доступу та візуального контролю.
2. Запобіжні пристрої і вузли обліку повинні бути демонтовані і замінені елементами труб або заглушками.
3. Система заповнюється чистою водопровідною водою і видаляється повітря. При цьому температура води повинна відповідати температурі навколишнього середовища (Δ θ ≤ 10 °C – різниця між температурою навколишнього середовища і температурою води).
4. Видалення повітря триває до тих пір, поки не буде зафіксовано вихід води, вільної від повітря.
5. Для перевірки тиском використовують прилад контролю тиску з точністю 10 кПа (0,1 бар).
6. Станція для гідравлічних випробувань підключається в найнижчій точці трубопровідної системи.
7. Всі патрубки відбору проб повинні бути закриті.
8. По можливості необхідно забезпечити сталість температури води протягом гідравлічних випробувань.
9. Підготувати протокол гідравлічних випробувань і внести дані об’єкта.

Гідравлічні випробування:


1. У системі повільно встановлюємо випробувальний тиск (= 1,1 x максимальний робочий тиск).
2. Підтримуємо випробувальний тиск протягом 30 хвилин. При необхідності періодично відновлюємо випробувальний тиск.
3. Через 30 хв дії випробувального тиску вносимо дані в протокол гідравлічних випробувань.
4. Повільно знижуємо тиск випробування на половину максимального випробувального тиску (= максимальне випробувальний тиск х 0,5) і вносимо в протокол гідравлічних випробувань.
5. Через 2 години перевіряємо значення випробувального тиску і робимо відповідні позначки в протоколі гідравлічних випробувань.
6. Вся система, особливо фітинги, проходять візуальну перевірку на наявність протікань.
7. У разі падіння тиску:
– проводиться повторний ретельний візуальний огляд трубопроводів і підключень відсутні сліди витікання.
– після виявлення причини падіння тиску, гідравлічні випробування (пункти 1-7) проводяться повторно.
8. У разі відсутності при візуальному контролі протікання, гідравлічні випробування можуть бути завершені.

 

Завершення гідравлічних випробувань:


(Після завершення гідравлічних випробувань)
1. Випробування тиском підтверджується в протоколі гідравлічних випробувань компанією підрядником і Замовником.
2. Обладнання для проведення гідравлічних випробувань демонтується.
3. Встановлюються демонтовані раніше запобіжні пристрої і вузли обліку.

montazhzhsmzh