Пластикові труби в ППУ ізоляції  AustroISOL PUR є найкращим рішенням для прокладання зовнішніх трубопроводів теплопостачання і гарячої води діаметром від 20 до 160 мм. Підходять для мереж будь-якої складності та протяжності.

Це гнучкі попередньоізольовані труби зі зшитого поліетилену з шаром ізоляції з пінополіуретану (ППУ) спіненого циклопентаном. Така ізоляція має найнижчий рівень теплопровідності, а відповідно, найкраще запобігає втратам під час транспортування від джерела тепла до споживачів.

В асортименті представлені однотрубні (single) та двотрубні (double) системи.

Продукція сертифікована відповідно до вимог міжнародних стандартів якості ISO 9001, DIN 16892, DIN EN ISO 14001 та відповідає нормативам ДСТУ Б.В.2.7-143:2007, ДСТУ Б.В. 2.5-31-2007.

Особливості труб в ППУ ізоляції

Труби в ППУ ізоляції AustroISOL PUR складаються з чотирьох компонентів: провідна труба, ізоляційний шар, дифузійний бар’єр і захисна оболонка.

Провідна труба

Основою є провідна труба з поліетилену Pe-Xa, зшитого методом Енгеля, що гарантує найкраще, у порівнянні з іншими полімерами, з’єднання макромолекул. Така труба:

 • міцна і надійна;
 • гнучка та легка;
 • витривала до гідравлічних ударів, впливу корозії і “блукаючих”струмів;
 • стійка до агресивних хімічних речовин та фізичного зношення, навіть під час потрапляння абразивних частинок;
 • не деформується під вагою ґрунту;
 • не вимагає компенсації температурних деформацій.

Труба покрита антикисневим бар’єрним шаром (EVOH), що відповідає вимогам DIN 4726. Захисна плівка знижує рівень дифузії кисню крізь стінки труб, що використовуються для водяного опалення. Такий захист продовжує термін експлуатації всього теплотехнічного обладнання, яке не руйнується під дією зайвого кисню.

ППУ ізоляція

Ізоляційний шар виготовлений із поліуретану спіненого циклопентаном. Це важлива характеристика, на яку варто звертати увагу, під час вибору труб в ППУ ізоляції. 

Циклопентан –  природний вуглеводень, який не руйнує озоновий шар Землі. Його застосування унормовано Монреальским меморандумом у рамках боротьби з парниковим ефектом. Він має низку теплопровідність і при його застосуванні отримуємо піну, яка має розмір комірок в середньому 0,12-015 мм та щільність  50-60  кг/м3. Основним фактором, який зменшує втрати тепла при такій структурі і щільності піни є низька теплопровідність саме суміші газів, які “заховані”  в комірках.

Використання циклопентану як спінювача – це складний технологічний процес, який вимагає додаткового обладнання та чіткого дотримання правил процесу виробництва.

ППУ спінений циклопентаном має такі переваги:

 • максимально знижує теплопровідність труби (коефіцієнт λ досягає найнижчого рівня: при 50 °C – 0,0219 Вт/мК);
 • не старіє, не просідає з часом, тому ідеально виконує свої функції упродовж всього терміну експлуатації;
 • відштовхує вологу;
 • витримує температуру в діапазоні від -80 °C до +110 °C;
 • не містить шкідливих речовин.

Ізоляційний шар з ППУ має однорідну структуру з закритими мікропорами.

При формуванні його використовується технологія “conti”, яка передбачає рівномірне безперервне нанесення утеплювача товщиною 50-60 кг/м³. Така технологія характерезується зменшенням на 25 % використання поліуританової піни, а також надає можливість застосування дифузійного бар’єру для збереження характеристик ізоляції впродовж усього життєвого цикулу труб в ППУ ізоляції.

Дифузійний бар’єр

Між ізоляційним шаром і захисною оболонкою є дифузійний бар’єр із спеціального поліетилену, який запобігає виходу пінополіуретанових газів з мікропор. Цим зберігаються теплоізоляційні властивості труб ППУ впродовж усього терміну їх експлуатації, знижується процес старіння пінополіуретану, що відбувається внаслідок дифузії молекул повітря в комірках піни.

 Теплова ізоляція пластикових труб на 20 % ефективніша при використанні дифузійного бар’єру та спінюючого елементу циклопентану. 

Захисна оболонка

Зовні труби в ППУ ізоляції  AustroISOL PUR вкриті захисною оболонкою (кожухом) із поліетилену PE-LLD, який є лінійним полімером низької щільності, що виготовляється під високим тиском. Кожух може мати гладку або хвилеподібну поверхню.

Сфери застосування труб в ППУ ізоляції AustroISOL PUR

Попередньоізольовані труби із поліетилену  AustroISOL PUR мають надзвичайно широку сферу застосування. 

Труби в ППУ ізоляції використовуються для прокладання локальних мереж приватних житлових будинків, автономних, централізовані системи опалення, завданням яких є транспортувати теплоносій на далеку відстань із мінімальними втратами.

Попередньо Ізольовані труби є частиною систем опалення в:

 • житлових будинках різного типу (від приватних котеджів до багатоквартирних висотних будинків у мегаполісах);
 • закладів освіти та медицини (школи, дитячі садочки, виші, лікарні, санаторії, поліклініки тощо);
 • об’єктів інфраструктури (магазини, кафе, ресторани, готелі, заклади культури);
 • малих, середніх та великих промислових підприємств;
 • агропромислових комплексів, зокрема і тих, які застосовують альтернативні види палива, біогаз.

Переваги попередньоізольованих труб AustroISOL PUR

Основною перевагою труб в ізоляції ППУ  AustroISOL PUR є здатність максимально зберегти теплову енергію під час її передачі від джерела до споживача. А також тривалий термін експлуатації – понад 50 років. 

Такі технології широко застосовуються в країнах Західної Європи. 

Настав час і в Україні повністю відійти від застарілих систем і перейти на використання попередньоізольованих труб, щоб відчути всі ті переваги, які вони мають у порівнянні з традиційними аналогами. Зокрема це:

 • висока енергоефективність, що передбачає раціональне використання енергоресурсів та економію коштів;
 • унікальна гнучкість, що допомагає зменшити витрати на прокладання мереж, мінімізувати використання фітингів та інших допоміжних деталей трубопроводів, які присутні, наприклад, під час використання труб із сталі;
 • термічна стійкість: максимальна робоча температура становить 95 °C, а короткотривала може досягати і 110 °C, що передбачено вимогами стандарту DIN 16892;
 • екологічність – труби Pe-Xa виготовляються виключно з речовин, які не шкодять навколишньому середовищу, у процесі експлуатації вони не виділяють токсинів, не мають сторонніх запахів, тому їх можна використовувати навіть для транспортування питної води;
 • максимальна гладкість внутрішньої поверхні, яка запобігає втратам тиску в мережі, а також не дозволяє утворюватися накипу та відкладатися іншим речовинам на стінках труби;
 • повна відсутність корозії.

Монтаж труб в ППУ ізоляції

Ще однією важливою причиною, чому варто купити труби в ППУ ізоляції – простий і легкий монтаж, який приблизно у 2,5 рази пришвидшує процес будівництва у порівнянні із трубами з інших матеріалів.

Такі труби прокладаються безканальним способом, бо вони не деформуються під тиском грунту, їх можна цементуватися, адже вони не вступають в реакцію з хімічними речовинами.

Грунтові води не є перешкодою для їх монтажу, адже захисна оболонка відмінно захищає труби та ППУ ізоляцію від потрапляння вологи.

Для монтажу австрійських попередньоізольованих труб використовуються різні види фітингів:

 • Зажимні фітинги, які виготовляються із сплаву міді – марка CW617N (CZ122), нікелірованої латуні. Для монтажу труб для гарячого водопостачання використовуються з’єднувальні елементи зі спеціальної харчової латуні, яка стійка до вимивання цинку. Їх перевагою є швидкий монтаж без спеціального обладнання (гайковий ключ).
 • Фітинги з натяжною гільзою, які кріпляться спеціальним інструментом; не потребують додаткового затягування навіть після гідравлічних випробувань. Наша компанія надає в безкоштовну оренду обладнання для монтажу фітингів з натяжною гільзою. 

Де можна купити труби в ППУ ізоляції AustroISOL PUR

Українська компанія “ТЕПЛО КОНСТРУКТОР” є виробником труб AustroISOL PUR. 

Труби в ізоляції з пінополіуретану AustroISOL PUR повністю виготовляються в Австрії, на найкращих у світі виробничих майданчиках, що оснащені найновішим обладнанням.

Нам вдалося поєднати майже 30-річний досвід австрійських інженерів у сфері ізоляційних технологій із запитами українського ринку. У результаті ми отримали найкращу трубу в Україні за доступною ціною!

Головний офіс компанії знаходиться в Києві, а в регіонах представлена дилерська мережа.

“ТЕПЛО КОНСТРУКТОР” ставить перед собою не лише комерційну мету, а й соціальну та просвітницьку. 

Ми ділимося знаннями:

 • про нові технології, 
 • про можливості та переваги  використання сучасних труб в Україні;
 • про те, як зробити життя комфортнішим у кожному конкретному місті для кожної сім’ї;
 • як справді ефективно використовувати енергію та заощаджувати гроші.

Безкоштовно для наших клієнтів і партнерів такі послуги:

 • точний розрахунок потрібного діаметру, метражу;
 • вибір оптимальних варіантів з’єднань для кожного конкретного випадку;
 • доставка труб і комплектуючих до них по Києву та по всій Україні;
 • консультація фахових інженерів та експертний супровід на всіх етапах впровадження проекту.

Обов’язково звертайтесь, дізнайтеся більше про труби з ППУ ізоляцією, купуйте і назавжди забудьте про проблеми із трубопроводами.

І ще додатковий бонус – уже в перший сезон Ви почнете суттєво економити кошти на опаленні.